Par mums

BaltCap infrastruktūras fonds (BInF) 100 miljonu eiro apmērā nodrošina attīstības kapitālu transporta, enerģētikas, energoefektivitātes un citiem infrastruktūras projektiem Baltijas reģionā. Fonda darbības ilgums ir 20 gadi.

BInF ieguldītāji ietver visus lielākos Baltijas valstu pensiju fondus – SEB, Swedbank, Citadele un LHV, tā kā lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju gūst labumu no investīcijām atjaunojamās enerģijas ražošanā Latvijā. Citi ieguldītāji ir Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka, Eiropas Investīciju banka. Šis EIB atbalsts tiek garantēts saskaņā ar Eiropas Stratēģisko investīciju fondu (ESIF), kas ir centrālais elements Juncker Komisijas investīciju plānā Eiropai, NEFCO – Nordic Environmental Finance Corporation un Swedbank dzīvības apdrošināšana.

BaltCap ievēro visstingrākos atbildīgas investīciju un klimata pārmaiņu mazināšanas kritērijus un uzskata, ka vides, sociālajai un korporatīvās pārvaldības (ESG) problēmām ir arvien lielāka nozīme mūsdienu uzņēmējdarbības vidē. Mēs esam iekļāvuši ESG jautājumus mūsu investīciju procesā un ikdienas darbībā, un redzam iesaistīšanos ESG jautājumos ne tikai kā kārbu atzīmēšanu, bet arī priekšnoteikumu ilgtspējīgas ilgtermiņa izaugsmes nodrošināšanai mūsu portfelī.

BaltCap ir parakstījis Apvienoto Nāciju Organizācijas atbildīgo ieguldījumu principus (UNPRI) kopš 2008. gada, kā arī Invest Europe (formāli EVCA) dalībnieci, ievērojot Invest Europe Europe Management vadlīnijas un IPEV ieguldītāju ziņošanas pamatnostādnes. Turklāt BaltCap ir Igaunijas, Latvijas un Lietuvas riska kapitāla asociāciju dibinātājs.

Nesen mēs arī īstenojām savu atbildīgās rīcības kodeksu. Šis kodekss darbojas kā atbildīgas, ētiskas un ilgtspējīgas uzņēmējdarbības prakses principu kopums, ko BaltCap apstiprina, lai sekotu, un sagaida, ka arī portfeļa uzņēmumi ievēros.